Twiter da Paylaş
Facebook da Paylaş
Bize Ulaşın E Mail : info@technobilgi.net
  ANASAYFA BİLGİSAYAR MOBİL YAZILIM VİDEOLAR GÜNCEL OYUN KONSOL GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ
 
 
Mobil Haberler
   

Galaxy S9'dan sürpriz atılımlar yolda

31.12.2017 17:01:20
TbNet

Samsung'un bir sonraki amiral gemisi gelişmiş biyometrik kimlik doğrulama sistemleri ile gelebilir. ETNews'ten yeni bir rapora göre, teknoloji devi yazılım geliştirmelerinin yardımıyla Galaxy S9'un iris ve yüz tanıma teknolojisini daha hızlı hale getirmeye çalışıyor.

Kore medya organı ayrıca, Galaxy S serisinin bir sonraki üyelerinin S8 ve S8 + 'de olduğu gibi 8MP ön sensör ile geleceğini bildiriyor. Adsız bir endüstri gözlemcisi, iki sistemin hız geliştirmelerine ek olarak "yazılım uygulamaları aracılığıyla yeni eklentilerin olabileceğini" de belirtti.

Bildiğiniz gibi, Samsung'un en yeni Galaxy S ve Not aygıtları, parmak izi okuyucuların yanı sıra yüz ve iris taramasına da sahiptir. Yüz tanıma, 2011 yılından bu yana Android'in Ice Cream Sandwich sürümüyle "Yüz Tanıma Kilidi" adı altında ilk kez piyasaya sürülmüştür.

O günden beri bu özellik güvenilmez ve zayıf noktalara eğilimli olarak nitelendirildi ancak Samsung, üstün bir selfie kamera sunarak ve kimlik doğrulama işlemini belirgin bir şekilde daha hızlı hale getirerek en yeni amiral gemileri ile canlandırmayı başardı.
Öte yandan uzmanlar, şu anda mobil cihazlarla kullanılabilen en güvenli biyometrik kimlik doğrulama formlarından biri olarak iris taramasının olduğunu söylüyor. Süreç yüz taraması kadar hızlı değil, ama daha güvenli .

Yine de, yeni biyometrik kimlik doğrulama sistemleri söz konusu olduğunda Samsung tek trend yaratıcı değil. Apple'ın iPhone X, telefona erişim izni vermeden önce bir kullanıcının yüzünün 3D taranmasını sağlayan yeni FaceID teknolojisini içeriyor. Bu rekabetin nereye gideceğini ve hangi teknolojinin güvenilirlik bakımından en üstte olacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

   << Önceki sayfa
 

 EN ÇOK OKUNAN YAZILAR
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  KURUMSAL
Hakkında
Künye
Gizlilik Politikası
İletişim
 
  KATEGORİLER
BİLGİSAYAR
MOBİL
YAZILIM
VİDEOLAR
GÜNCEL
OYUN KONSOL
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ
 
  İLETİŞİM
Her türlü soru, reklam ve önerileriniz için info@technobilgi.net adresinden bize ulaşabilirsiniz. En geç 24 saat içinde tarafınıza geri dönüş yapılmış olur
  TECHNO TUBE VİDEOLAR
 


Copyright © 2016 www.technobilgi.net
DMCA.com Protection Status