Twiter da Paylaş
Facebook da Paylaş
Bize Ulaşın E Mail : info@technobilgi.net
  ANASAYFA BİLGİSAYAR MOBİL YAZILIM VİDEOLAR GÜNCEL OYUN KONSOL GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ
 
 
Mobil Haberler
   

Apple iPhone X'in oled ekranında garip hata!!!

25.01.2018 12:34:19
TbNet

Son birkaç günde teslim edilen iPhone X'iniz varsa veya Apple Store'da elinizde tuttuysanız, ekranın hem yukarıdan aşağıya, hem de aşağıdan yukarıya  soğuk bir renk kayması  olduğunu  fark etmişsinizdir Yan eksen, tüm OLED ekranlarında farklı kapsamlar yapıyor. Ekran gördüğümüz bazı AMOLED'ler  kadar belirgin değil, ancak yine de beyazın artan bir açıyla giderek daha mavi renkte olduğunu görüyoruz.

Görünüşe göre OLED ekranına sahip olmanın kaçınılmaz yan etkisi, Apple'ın "iPhone X'inizdeki Super Retina ekran hakkında" başlıklı destek bölümünde uyarılması gibi.

Apple, iPhone X'in Dolby Vision HDR ekran kapsamı, neredeyse sınırsız kontrast ve yüksek parlaklık konusunda fışkırırken, OLED panelinin olması kaçınılmaz olan dezavantajlarıyla ilgili birkaç uyarıda bulunuyor. "OLED ekranın dışına bakarsanız, renk ve renk tonlarında hafif kaymalar fark edebilirsiniz, bu OLED'in bir özelliğidir ve normal bir davranış" diye belirtiyor. Aslında,  GIF görüntüsünde görebileceğiniz gibi ekran biraz açılı bir şekilde maviye dönüşüyor ve Apple Store avizindeki ışık yansımaları ile bile görünür durumda.

Doğrudan Apple'ın ağzından açıklama - OLED'ler hala bazı alanlarda ortodoks LCD ekranlarla paralellik göstermiyor ancak kontrast oranı, uyarlanabilirlik ve sinematik renk gamut sunumu gibi diğer pek çok önemli özellikten daha üstün.

 

KAYNAK

 

 

   << Önceki sayfa
 

 EN ÇOK OKUNAN YAZILAR
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  KURUMSAL
Hakkında
Künye
Gizlilik Politikası
İletişim
 
  KATEGORİLER
BİLGİSAYAR
MOBİL
YAZILIM
VİDEOLAR
GÜNCEL
OYUN KONSOL
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ
 
  İLETİŞİM
Her türlü soru, reklam ve önerileriniz için info@technobilgi.net adresinden bize ulaşabilirsiniz. En geç 24 saat içinde tarafınıza geri dönüş yapılmış olur
  TECHNO TUBE VİDEOLAR
 


Copyright © 2016 www.technobilgi.net
DMCA.com Protection Status